Loading...

Kontenery metalowe – rodzaje i przeznaczenie

Kontenery metalowe mają przeróżne zastosowania, ponieważ mogą być użyte zarówno w przemyśle morskim, medycznym czy budowlanym. Często jednak stosuje się je w celu przechowywania, czy transportowania przez wózki widłowe większego i mniejszego załadunku np. w halach produkcyjnych czy magazynach. Sprawdź, czym dokładnie charakteryzują się kontenery metalowe i gdzie je można dostać!

Kontenery metalowe – przeznaczenie

Kontenery metalowe są pojemnikami wykonanymi z wysokiej jakości stali. Wykorzystuje się je w wielu celach, jednak  najczęściej można je spotkać w halach produkcyjnych, czy w magazynach zajmujących się eksportem i transportem wielu kruszyw, materiałów budowlanych czy różnych produktów spożywczych. Wyróżniają się wysoką odpornością i wytrzymałością na korozję i wszelkie urazy mechaniczne. To szczególnie ważne, w przypadku przechowania dużych ładunków. Wysokie obciążenie musi mieć bowiem solidną podporę, która przetransportuje wybrany ładunek bez jakichkolwiek szkód czy komplikacji. Oprócz tego, kontenery wyższej jakości pokryte są dodatkową warstwą ochronną przez malowanie proszkowane czy cynkowanie ogniowe. Zabieg ten gwarantuje najwyższą jakość i wytrzymałość wybranego kontenera na lata.

Pojemniki metalowe przeznaczone do przechowywania wielu produktów zostały „odkryte” na początku XX w., kiedy to do transportu morskiego zaczęto używać pierwszych skrzynek stalowych. Stwierdzono wówczas, że ta taka forma zabezpieczenia najlepiej chroni przetransportowywane towary – zaczęto więc stopniowo udoskonalać te skrzynki. Przez ten długoletni proces w 1956 roku skonstruowano pierwszy morski kontenerowiec. Ten sposób transportu surowców naturalnych, produktów spożywczych, wielu materiałów i kruszyw jest teraz najpopularniejszą formą transportu na świecie.

Kontenery metalowe – rodzaje

Mimo że pierwotnym zamysłem konstruktorów kontenerów było bezpieczne przewożenie towarów wielkogabarytowych, w dzisiejszych czasach metalowe pojemniki wykorzystuje się w wielu dziedzinach. Nie każdy jednak kontener jest przystosowany do przechowania każdego produktu. Na przykład metalowa skrzynia wykonana z pełnej blachy jest odpowiednia do składowania kruszyw i innych sypkich surowców. Z kolei te produkty wymagające większego zabezpieczenia, jak cenne części samochodowe, będą przewożone na stelażach z palet transportowych. Do przechowywania dużych elementów stosuje się kontenery siatkowe. Metalowe kontenery są także obowiązkowym elementem wyposażenia wielu warsztatów czy zakładów produkcyjnych.

Jak można zauważyć, do transportu i przechowania najróżniejszych materiałów jest przeznaczony zupełnie inny kontener, o różnej budowie, strukturze, gabarytach i masie. Ów metalowe skrzynie można rozróżnić na:

 • uniwersalny kontener – używa się go do przewozu wielu towarów w skrzyniach, workach, paletach, bębnach, paczkach czy opakowaniach z kartonu.
 • kontener o wyregulowanej temperaturze – przeznaczony głownie do transportu tych produktów, które wymagają przechowywania w temperaturach od -25 d +25 stopni C.
 • skrzynie o podwyższonej wysokości i szerokości – odpowiednie do przewozu europalet
 • kontener o otwartych bokach – dla ładunków ponadnormatywnych
 • stalowy pojemnik z otwartym dachem – odpowiedni do przewozu maszyn i ciężkich ładunków
 • kontener platforma – posiadający wytrzymałą podłogę
 • kontener z otwartym bokiem i dachem – idealny do wielkogabarytowych ładunków
 • kontener cysterna – nadający się do transportu płynów
 • kontener posiadający wentylację – w którym umieści się towary organiczne
 • skrzynia stalowa o podłodze tocznej – właściwy do trudniejszych w przemieszczaniu ładunków
 • kontener na gaz
 • kontener składany
 • kontener z podporami przeznaczony do samo załadunku
 • kontener agregat
 • kontener o zdejmowanej obudowie
 • kontenery samowyładowcze do wózka widłowego

Kontenery metalowe – postaw na wysoką jakość

Szukając dobrych kontenerów warto odwiedzić stronę https://kontenery-metalowe.com/. Firma ta zajmuje się produkcją wysokiej jakości pojemników metalowych, przeznaczonych do wyposażenia hal magazynowych czy zakładów produkcyjnych. W ofercie sklepu znajdziesz kontenery samowyładowcze, nadstawki paletowe, pojemniki z otwieranym dnem i kontenery wykonywane na wymiar, na specjalne życzenia klienta.