Loading...

Jak zwiększyć widoczność strony?

blog

Kluczem do osiągnięcia dużych dochodów w branży e-commerce jest zwiększenie widoczności strony i sprawienie, by jak najwięcej potencjalnych klientów miało szansę zapoznać się z naszą ofertą. Nie jest to zadanie proste, ale współpraca z dobrą agencją może przynieść znakomite efekty już po kilku miesiącach intensywnych działań marketingowych. Czy istnieje jednak sposób, by zwiększyć widoczność swojego serwisu we własnym zakresie? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Jak samodzielnie pozycjonować stronę?

Wielu właścicieli sklepów, portali czy małych blogów zastanawia się jak podnieść pozycje strony w Google bez podpisywania umowy z agencją. Jeszcze kilka lat temu pozycjonowanie stron w Zielonej Górze polegało na zdobywaniu dużej ilości odnośników zewnętrznych. Jeśli do tego dodaliśmy podstawowe działania optymalizacyjne polegające na odpowiednim nasyceniu słowami kluczowymi danej podstrony, pozycje rosły, a widoczność witryny zwiększała się bardzo szybko.

Niestety obecnie praca przy pozycjonowaniu nie jest tak prosta i osoba bez doświadczenia może narobić więcej szkód niż pożytku. Nie znaczy to oczywiście, że nie można samodzielnie tego robić. Jeśli chcesz, by widoczność strony wyraźnie się zwiększyła zadbaj o:

  • nowe treści,
  • regularny przyrost wartościowych odnośników,
  • odpowiednią strukturę strony,
  • linkowanie wewnętrzne,
  • optymalizację istniejących już treści.

Wszystko to sprawi, że widoczność naszej witryny będzie powoli rosnąć, a z czasem być może uda się nam nawet osiągnąć dobre pozycje na trudniejsze słowa kluczowe. To przyczyni się do skokowego zwiększenia ruchu.

Niestety błędy popełnione w trakcie samodzielnego pozycjonowanie mogą powodować nałożenie kary, co obetnie nie tylko widoczność, ale także ruch z wyników organicznych.

Współpraca z dobrą agencją to absolutna podstawa do osiągnięcia zamierzonego efektu

Jeśli w dalszym ciągu zastanawiasz się jak zwiększyć widoczność strony bez zbędnego ryzyka, powinieneś nawiązać współpracę z dobrą firmą zajmującą się pozycjonowaniem stron. Samodzielna praca może, ale nie musi przynieść dobre efekty, a decydując się na współpracę z doświadczoną agencją masz pewność, że cały proces pozycjonowania będzie przebiegał zgodnie z oczekiwaniami. Oczywiście nie każda agencja przeprowadzi pozycjonowanie szybko i tanio. Zanim więc wybierzemy wykonawcę, powinniśmy zrobić rozeznanie na rynku mające na celu wybór nie tyle najtańszej, ile najbardziej efektywnej firmy od SEO.

Na rynku znaleźć można przynajmniej kilka agencji oferujących korzystne ceny i zapewniających najwyższą jakość swoich usług. Dobrze wiedzą, jak pozycjonować stronę, by nie został na nią nałożony żaden filtr zmniejszający widoczność. Jest to o tyle ważne, że zabezpiecza nasz biznes przed stratami. Przywrócenie trendu wzrostowego jest bardzo często zajęciem trudnym i wymagającym czasu, a dla właścicieli portali internetowych każdy miesiąc z ograniczoną ilością odwiedzających to wymierna strata, której nie sposób odrobić nawet płatną reklamą.

Warto więc zrobić wszystko, by podpisać korzystną umowę. Firmy stosują różne modele rozliczania i tak naprawdę jest to mało istotne, o ile nawiążemy współpracę z agencją, która wie, w jaki sposób doprowadzić nasz portal na szczyt wyników wyszukiwania. W takiej sytuacji nawet wysoki abonament płacony od pierwszego miesiąca współpracy zwróci się dość szybko i nie ma sensu przykładać do niego przesadniej uwagi. Problem pojawia się w sytuacji, gdy podpisana umowa po kilku miesiącach pracy nie daje wyraźnego wzrostu widoczności. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zmianą firmy, nawet jeśli będzie wiązać się to z wypowiedzeniem aktualnej umowy. Warto jednak pamiętać, że trudne do pozycjonowania branże rządzą się swoimi prawami i tutaj bardzo często do osiągnięcia pożądanych efektów potrzebny jest czas i spory budżet. W takiej sytuacji pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż działania agencji od pozycjonowania przyniosą skokowy wzrost widoczności oraz ruchu z wyników organicznych wyszukiwarek takich jak Google.