Loading...

Gdzie i jak kupić Ethereum?

W związku z rosnącą popularnością kryptowalut oraz inwestowaniem w nie wzrasta zainteresowanie Ethereum na całym świecie, w tym także w Polsce. Nie jest to jednak tak dobrze znana wirtualna waluta, choć została stworzona przez tę samą osobę, która pracowała przy tworzeniu Bitcoina. O tym drugim, dzięki mediom wiedzą wszyscy. Wartość Ethereum jest określana przez inwestorów jako jedna z najwyższych – zaraz po Bitcoinie. I wciąż rośnie. Niektóre prognozy mówią o tym, że wkrótce może go wyprzedzić. Dlatego warto zainteresować się tym, co to w ogóle jest oraz jak i gdzie można go nabyć.

Co to jest Ethereum?

Ethereum to zdecentralizowana platforma obliczeniowa, która umożliwia budowanie wielu systemów oraz aplikacji. Dla przykładu mogą to być wszelkiego rodzaju technologie zabezpieczeń czy wirtualne głosowania. Ethereum, podobnie jak Bitcoin, działa poza zakresem władz. W odróżnieniu od Bitcoina, gdzie należy „wykopać” żetony, w Ethereum pracownicy muszą pracować, by je zdobyć. Sprawia to, że ilość jest nieograniczona, co z kolei oznacza, iż może on ulegać inflacji. Ethereum nie jest jednak typową kryptowalutą – to tylko oprogramowanie. Jednak płatności na zasadzie peer-to-peer odbywają się za pomocą stworzonych dla Ethereum tak zwanych eterów, które są żetonami. Stąd właśnie wielu myli oprogramowanie i nazywa je kryptowalutą.

W jaki sposób działa?

Ethereum działa jako otwarta platforma oprogramowania, funkcjonująca w technologii Blockchain. Jest  hostowany na wszystkich komputerach na całym świecie i tak naprawdę każdy może skorzystać z Ethereum poprzez wprowadzanie zmian w oprogramowaniu. Wszyscy użytkownicy muszą jednak wyrazić na to zgodę.

Gdzie kupić Ethereum?

Żetony Ethereum (eter) możesz zakupić poprzez giełdę, gdzie cena będzie podana w tradycyjnych walutach. Nazwa zostanie wyrażone skrótem ETH. Jednostki zachowują się tak samo jak inne waluty. Płacisz odpowiednią ilość pieniędzy, a w zamian dostajesz eter. W momencie, gdy jej wartość będzie rosnąć, możesz odsprzedać zakupioną wcześniej walutę i zarobić różnicę cen między zakupem a sprzedażą.

Odpowiedź na pytanie, jak kupić Ethereum możesz znaleźć w kantorach. Na przykład marka impily.com, która także działa jako kantor Ethereum, umożliwia zakup ETH zapewniając szybki proces płatności oraz weryfikację konta online. Dzięki czemu możesz nabyć walutę, siedząc wygodnie w domu, samodzielnie, bez konieczności kontaktu z profesjonalnym inwestorem.

Z perspektywy zwykłych ludzi oraz profesjonalnych inwestorów, impily.com jest wygodne, ponieważ umożliwia wykonanie transakcji na kilka możliwych sposobów. Dla osób, które od dawna interesują się inwestowaniem w wirtualne waluty, świetną opcją jest dokonanie transakcji poprzez wymianę. To znaczy, że możesz zapłacić za eter inną kryptowalutą. Dla tych jednak, którzy nie posiadają w swoim wirtualnym portfelu żadnych kryptowalut i dopiero chcą zacząć swoją przygodę w inwestowaniu – portal umożliwia zakup ETH poprzez waluty, takie jak na przykład euro. Trzecia opcja z kolei jest przeznaczona dla tych osób, które pragną dokonać zakupu poprzez swoje konto w złotówkach. Impily.com daje taką możliwość.

Gdzie śledzić wartość Ethereum?

Wartość żetonów ETH można śledzić poprzez giełdę, znajdują się tam aktualne wykresy, tak samo jak dla pozostałych walut. Drugą opcją jest skorzystanie z portalu impily.com, gdzie również sprawdzisz aktualne wykresy dotyczące Ethereum.

Warto również zwrócić uwagę na to, że aktualnie ETH nie jest bardzo popularne, co wpływa na jego wartość. Ponieważ im bardziej popularna staje się kryptowaluta, tym bardziej wzrasta jej cena. Dlatego aktualnie jest świetny czas na zakup ETH. Na koszt wpływają bowiem w dużej mierze media, które mogą wykreować zainteresowanie taką walutą. Im wyższa będzie dostępność żetonów, tym większy stanie się popyt. A to z kolei wpłynie na wzrost ceny potrzebnej na zakup Ethereum (ETH), żetonów eteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *