Loading...

Bramka dekontaminacyjna – co to jest?

W dobie pandemii koronawirusa troska o zdrowie ludzkie oraz sterylność miejsc, gdzie notuje się dużą liczebność osób, jest kwestią priorytetową. Coraz więcej firm i placówek, które poszukują kompleksowych systemów ochrony sanitarnej dla swoich pracowników, klientów czy kontrahentów, stawia na innowacyjne rozwiązania o potwierdzonej skuteczności działania. Firma Compensus oferuje skuteczne urządzenie do dezynfekcji w postaci bramki dekontaminacyjnej, które zwiększa bezpieczeństwo w miejscach o podwyższonym ryzyku przenoszenia się chorób i wirusów.

Bramka dekontaminacyjna – co to jest?

Bramki dekontaminacyjne, zwane również kurtynami do dezynfekcji to specjalistyczne urządzenia, które służą do usuwania bakterii, wirusów i pozostałych patogenów, które znajdują się na powierzchni ciała, ubraniach, bagażu czy przedmiotach i akcesoriach osobistego użytku. W trakcie przechodzenia przez bramkę zostaje rozpylony środek dezynfekujący. Dzięki temu, że w urządzeniach zastosowany jest system zamgławiania wysokociśnieniowego, środek odkażający nie moczy ubrań, ale wnika w pory, dogłębnie oczyszczając powierzchnię przedmiotów, z którą ma kontakt.

Bramki dekontaminacyjne uruchamiane są za pomoc czujnika ruchu, który aktywuje dyszę rozpylającą środek odkażający, w momencie kiedy osoba zbliża się do urządzenia. Należy wejść do środka i odczekać kilkanaście sekund. W tym czasie zachodzi proces dekontaminacji. Bramki są wyposażone w sygnalizację, która informuje, kiedy można opuścić strefę. Użyty środek w postaci płynu jest bezwonny oraz bezbarwny, dlatego będzie całkowicie bezpieczny dla zdrowia osoby przechodzącej przez bramkę oraz nie niszczy ubrań i przenoszonych akcesoriów.

Bramki dekontaminacyjne – zastosowanie

System dekontaminacyjny w postaci bramki do dezynfekcji jest zalecany jako dodatkowy środek ochrony osób wszędzie tam, gdzie notuje się duży przepływ ludzi. Bramki z systemem dekontaminacji umożliwiają szybką i ciągłą dezynfekcję dużej liczby osób w krótkim czasie. Z tego względu są zalecaną metodą dezynfekcji w miejscach o zwiększonym ruchu, jak lotniska, supermarkety, domy opieki, przychodnie, szpitale, szkoły, biura czy firmy przemysłowe.

Bramki dekontaminacyjne http://compensus.pl/ to urządzenia wykonane w całości ze stali nierdzewnej, dlatego mogą być stosowane także na zewnątrz w miejscach użyteczności publicznej. Zazwyczaj umieszcza się je przy wejściu oraz wyjściu z budynku, dzięki czemu dana firma czy placówka może zachować najwyższe standardy sanitarno-higieniczne. Taki sposób minimalizuje bowiem ryzyko przenoszenia wirusów w głąb budynku i rozprzestrzeniania chorób w bardziej ruchliwych miejscach.

Skuteczność bramek do dezynfekcji

Środek do dezynfekcji jest rozpylany automatycznie w sposób bezdotykowy, co wpływa na sterylność i bezpieczeństwo procesu dekontaminacji, ponieważ użycie bramki nie wymaga kontaktu personelu z osobami korzystającymi z bramki. Płyn użyty do rozpylania w bramkach ma wysoki współczynnik biodegradowalności wirusowej. Stąd użycie bramek dekontaminacyjnych jest zalecane w szczególności w miejscach, gdzie występują duże skupiska ludzi. Urządzenie znacząco zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii oraz ich transmisji. Środkiem zalecanym przez producenta bramek Compensus jest srebro koloidalne, który ma potwierdzone silne właściwości bakteriobójcze oraz grzybobójcze. Jest on także wyjątkowo wydajny, co pozwala na dużą przepustowość osób korzystających z kurtyn dezynfekujących.

Firma Compensus wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom Klientów, oferuje szeroki wybór różnych modeli bramek o dowolnym rozmiarze. Dzięki temu możesz dobrać urządzenie jak najbardziej kompatybilne pod względem technicznym, gabarytowym oraz odpowiadające Twoim możliwościom budżetowym. Bramki dekontaminacyjne to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, dlatego wybierając to urządzenie, zadbasz o bezpieczeństwo sanitarne Twojego obiektu, firmy lub placówki.