Loading...

Tarasy drewniane – jakie drewno najlepiej wybrać?

tarasy drewniane

Taras to coraz częściej spotykany element domów jednorodzinnych, mieszkań i apartamentów. Jego rosnąca popularność nie dziwi – w końcu większość ludzi lubi kontakt z naturą oraz pragnie wypoczywać w malowniczym, kojącym otoczeniu zieleni. Aby taras należycie spełniał swoje zadanie, wykazując się praktycznym charakterem i zadowalającym wyglądem, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach, przystępując do jego budowy. W przypadku tych o drewnianej konstrukcji kluczową rolę będzie odgrywał konkretny rodzaj wykorzystanego surowca. Które z nich są godne polecenia, a których lepiej unikać?

Tarasy drewniane w Bydgoszczy – dopasuj materiał do indywidualnych potrzeb

Pamiętaj o tym, że najważniejsze jest to, by taras służył przez odpowiednio długi czas, przy zachowaniu wszystkich walorów estetycznych. Jeśli znajduje się w miejscu, gdzie dociera spora ilość promieni słonecznych przez większą część roku, a takie tarasy drewniane w Bydgoszczy również można spotkać, wybierz surowce pochodzące z egzotycznych krajów. Dobrze dopasują się bowiem do takich warunków dzięki zawartości naturalnych olejków, które chronią materiał przed utratą koloru i nadmiernym wysuszeniem. Najlepszą decyzją będą takie gatunki jak lapacho, merbau czy massaranduba.

Trudno zaprzeczyć temu, że opłacalną inwestycją jest drewno, które wykazuje dużą odporność również na pozostałe, niekorzystne warunki atmosferyczne. Należy do nich przede wszystkim wysoka wilgotność. Jeśli nie chcesz, by sen z powiek spędzały Ci takie problemy, jak gnicie czy odkształcanie się drewna, sięgnij po deski tekowe lub te wykonane z modrzewia europejskiego. Opady deszczu, śniegu i gradu nie są im straszne, a po zaimpregnowaniu ich powierzchni nie będziesz musiał niczym się martwić przez wiele długich lat. Miej na uwadze to, że rodzaj wybranego drewna powinien być przede wszystkim twardy.

Idealne drewno na taras drewniany, Bydgoszcz – czy istnieje rozwiązanie uniwersalne?

Jeśli chodzi o tarasy drewniane, Bydgoszcz jest miastem, w którym znajdziesz wszystkie surowce potrzebne do jego budowy. Należy jednak podkreślić, że nie każdy musi od razu inwestować w deski najwyższej jakości. Gdy wiesz, że taras posiada zadaszenie, a także nie będzie poddawany wyjątkowo intensywnemu procesowi eksploatacji, byłby to zbędny wydatek. Wtedy rozsądniej przeanalizować ofertę drewna krajowego.

Ciekawą opcją jest to pozyskiwane z sosny, świerku i buka, gdyż ma atrakcyjną cenę, a przy tym bardzo dobrze wygląda, zachwycając licznymi słojami i piękną kolorystyką. Obawiasz się szkodników? W takim razie drzewo modrzewiowe, które jest odporne na insekty, a także na grzyby i paczenie będzie idealną opcją.

Dokonując wyboru, weź pod uwagę estetykę poszczególnych desek i to, by była dostosowana do nieruchomości. Inne sprawdzą się w przypadku nowoczesnych obiektów, a inne w klasycznych, standardowych budynkach. Dziś można znaleźć wiele tanich rozwiązań, które mają dużo do zaoferowania. Dzięki temu nie trzeba wydawać majątku, aby cieszyć się solidnym, atrakcyjnym dla oka tarasem, gdzie będzie można spędzać czas przez cały rok!