Loading...

Na co zwrócić uwagę wybierając dom weselny?

wesele

Kiedy decydujemy się na ślub to chcemy, aby organizowana przez nas uroczystość była udana we wszystkich aspektach. Bardzo ważną kwestią jest dobranie odpowiedniej sali weselnej, gdzie chcemy się dobrze bawić, ale też zapewnić gościom idealne warunki do świętowania waszego ślubu. Sale weselne mają w tej chwili dość odległe terminy, ale powinniśmy wybrać taki dom weselny, w którym będziemy mogli zorganizować wesele tak jak sobie wymarzyliśmy. Na wybór sali weselnej wpływa kilka ważnych czynników, które musimy wziąć pod uwagę, aby nie być później rozczarowanym jakimiś elementami na naszym weselu. Trzeba pamiętać, że zawsze chcemy, aby nasi goście się dobrze bawili, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniej sali weselnej. 

Na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu sali weselnej?

Po pierwsze powinniśmy dopasować wielkość obiektu, w którym będziemy się bawić do ilości gości, których zapraszamy. Chodzi tutaj o ustalenie orientacyjnej liczby gości na naszym weselu. Ciężko będzie o dobrą zabawę na sali, która jest przeznaczona dla 70 gości, a my mamy zamiar zaprosić na przykład 200 gości. Trzeba jednak pamiętać o tym, że lepiej jest, jeżeli sala weselna jest trochę za mała niż za duża. Goście nie mogą walczyć o miejsce przy stole i przepychać się łokciami w czasie tańca, ale kiedy zdecydujemy się na sale dwa dwustu osób, a będziemy mieli na weselu 80 gości to cała impreza na zdjęciach i wideo wyjdzie bardzo słabo. W takim przypadku będzie to po prostu zbyt duża przestrzeń dla takiej ilości gości. Ważna jest oczywiście lokalizacja sali weselnej, bo nie chcemy często podróżować 50 km do niej. W takim przypadku przejazd do sali weselnej z kościoła może nam zająć tyle samo czasu ile msza w kościele. Dlatego lepiej jest znaleźć salę weselną w bliższej okolicy, bo w takim przypadku nie narazimy też naszych gości na długą jazdę.

Kluczową kwestią przy wyborze sali weselnej jest także to, jakie potrawy oferują poszczególne restauracje na tą okazję, ale też, czy są one przez nich odpowiednio wykonane. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby były one smaczne i podpasowały nam pod preferencje kulinarne naszych gości. Dana restauracja powinna postarać się spełnić oczekiwania klienta. W takim przypadku, kiedy zależy nam na różnorodnych daniach to warto skorzystać z oferty domów weselnych w Wielkopolsce, gdzie można zamówić regionalne potrawy charakterystyczne dla tego regionu.

Jak wybrać salę weselną zgodną z naszymi oczekiwaniami?

Warto czasami skorzystać z oferty restauracji, u której byliśmy gośćmi, kiedy ślub brali nasi znajomi lub byliśmy tam na imprezie z innej okazji. W takim momencie mamy przetestowane dania, jakie serwują, ale też poziom ich kuchni. W takim momencie widzimy też jak prezentuje się sala weselna przy okazji zabawy. Kiedy większość szczegółów pasuje nam w takiej sali weselnej to można zastanowić się nad organizacją ślubu w tym miejscu. Kiedy szukamy sali weselnej w naszym regionie to warto wpisać w wyszukiwarkę frazę domy weselne wielkopolska i poczytać opinię o poszczególnych lokalach w internecie.