Loading...

Kuchnie na wymiar – porady i inspiracje

kuchnia

Zastanawiasz się, czy warto inwestować w kuchnie na wymiar? Chcesz poznać największe plusy korzystania z mebli na zamówienie? A może interesują Cię minusy tego rozwiązania? Sprawdź, dlaczego warto kupować meble na wymiar i w jakim przypadku jest to dobre rozwiązanie.

Kuchnie na wymiar w Zielonej Górze — czym właściwie są?

Meble na wymiar coraz częściej są wybierane przez osoby, które dopiero urządzają swoje mieszkania lub budują domy. W przeciwieństwie do gotowych zestawów, egzemplarze wykonane na wymiar pozwalają dopasować wyposażenie nie tylko do rozmiarów kuchni, ale także do własnych, prywatnych potrzeb. To z kolei oznacza pełną swobodę w wybieraniu wysokości półek, szerokości blatów roboczych, ilości szuflad w stosunku do innych półek, a także innych, indywidualnych udogodnień. Jest to zaleta zwłaszcza dla osób, które cenią sobie wygodę przy meblach kuchennych. Zbyt niski lub zbyt wysoki blat utrudnia wykonywanie codziennych zadań, komplikuje szybkie przygotowywanie posiłków i zwiększa ryzyko różnych urazów w trakcie gotowania dań. To znakomite rozwiązanie także dla niskich osób czy o ograniczonej sprawności ruchowej, bo pozwala tak rozplanować przestrzeń, że wszystkie półki i szafki są w zasięgu ręki.

Kuchnie na wymiar w Zielonej Górze — przestrzeń dopasowana do Twoich potrzeb

Wyposażenie kuchni powinno być dopasowane do oczekiwań i potrzeb domowników. Dla jednych to pomieszczenie powinno być przestronne oraz posiadać dużą powierzchnię blatu roboczego. Dla innych lepszym wyborem jest niewielki aneks kuchenny. Zamawianie mebli na wymiar pozwala dopasować rozmiar wszystkich sprzętów do swoich potrzeb lub posiadanej przestrzeni.

Meble na wymiar są mniej uniwersalne niż gotowe zestawy. W przypadku nabycia kompletu w sklepie zyskuje się zestaw, który łatwo można przenieść do innego mieszkania lub pokoju, ponieważ większość elementów posiada standardowe wymiary i rozwiązania. Meble na wymiar są dopasowywane do konkretnych pomieszczeń, dlatego w przypadku przeprowadzki mogą nie pasować do nowej przestrzeni. W przeciwieństwie do gotowych zestawów to rozwiązanie nie zawsze można rozbudować o dodatkowe moduły, jeśli nie pozostawiono takiej możliwości na etapie projektowania.

Kuchnie na wymiar w Zielonej Górze — co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Zamawianie mebli na wymiar wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji. Czy w skład zestawu powinna wchodzić szafa cargo? Czy jedna szafka na garnki jest wystarczająca? Jak rozplanować umieszczenie piekarnika i czy zmywarka w wybranym miejscu będzie funkcjonalna? To tylko kilka z wielu pytań i dylematów, przed którymi stoi każda osoba, która zamawia meble na wymiar.

Przed wybraniem projektu konieczne jest przeanalizowanie swoich potrzeb i przewidywanie, jakie jeszcze ułatwienia mogą się sprawdzić w kuchni. Przed zatwierdzeniem projektu warto sprawdzić układ oraz wyposażenie gotowych zestawów mebli, a także zasięgnąć rady osób, które zajmują się projektowaniem i montażem sprzętów w kuchni. W ten sposób można spersonalizować projekt pod swoje potrzeby oraz dobrze zagospodarować dostępną przestrzeń.