Loading...

Jakie zabawki do ogrodu wybrać?

zabawki ogrodowe

W sezonie wiosenno-letnim dzieci uwielbiają spędzać czas w ogrodzie. Najmłodsi potrafią godzinami biegać po trawie i obserwować, jak przyroda budzi się do życia. Dlatego urządzając przydomowy ogród, możesz zamówić dzieciom akcesoria, które sprawią, że zabawa na świeżym powietrzu będzie jeszcze bardziej udana. Dzisiaj podpowiemy Ci, jakie zabawki do ogrodu warto wybrać.

Domek ogrodowy dla najmłodszych

Dzieci w ogrodzie często długo przebywają na słońcu, przez co łatwą mogą się przegrzać, a nawet doznać udaru. Wobec czego to ważne, aby Twoja pociecha miała w ogrodzie zadaszone miejsce, gdzie będzie mogła schować się przed szkodliwym promieniowaniem UV. W tym celu możesz zamówić kolorowy domek ogrodowy Smoby z kuchnią lub z niewielką zjeżdżalnią. W takim domku dzieci mogą trzymać drobne zabawki, przekąski lub zestaw do kolorowania. Dodatkowo do domku możesz dokupić jeszcze mały stolik i krzesełka oraz kosz na śmieci. Tak wyposażony domek będzie idealnym miejscem na zabawę i odpoczynek niezależnie od panującej za oknem aury.

Piaskownica z akcesoriami

Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki do ogrodu dla dzieci zapewnią im długie godziny nieprzerwanej rozrywki, to koniecznie rozważ zakup piaskownicy. Przy czym wybrany model nie może być za duży, ponieważ musi bez problemu zmieścić się w Twoim ogrodzie. Poza tym piaskownicę powinnaś postawić na równym i stabilnym podłożu oraz pamiętaj, by osłonić ją przed deszczem. Jeśli nie chcesz codziennie zakrywać piaskownicy, to bardzo wygodnym rozwiązaniem będzie zakup zamykanej piaskownicy od Smoby, wykonanej z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Jednak, żeby korzystanie z piaskownicy było w pełni bezpieczne, powinnaś regularnie ją czyścić i wymieniać piasek oraz zamówić do niej bezpieczne zabawki do piasku.

Zjeżdżalnia czy wieża wspinaczkowa ze zjeżdżalnią?

W ogrodzie warto wygospodarować wydzieloną część, gdzie umieścisz akcesoria dla dzieci. Przechowując wszystkie przedmioty w jednym miejscu, unikniesz sytuacji, w której zabawki będą porozrzucane po całym ogrodzie. Jednak mając do dyspozycji ograniczoną ilość miejsca, nie możesz pozwolić sobie na zakup wszystkich interesujących Cię urządzeń. Wówczas trzeba będzie wybrać pomiędzy poszczególnymi produktami. Stosunkowo dużo miejsca w ogrodzie zajmują takie sprzęty jak zjeżdżalnia czy wieża wspinaczkowa ze zjeżdżalnią od Smoby. Mimo wszystko obie atrakcje są bardzo lubiane przez dzieci, dlatego wybór jednej z nich nie będzie prosty. Zjeżdżalnia to podstawowe wyposażenie każdego placu zabaw i można z niej korzystać na wiele różnych kreatywnych sposobów. Natomiast wieża wspinaczkowa ze zjeżdżalnią to bardzo duża konstrukcja, która umożliwia dzieciom dodatkowo trening wspinania się po bezpiecznych ściankach. Ponadto oba rozwiązania dobrze się sprawdzą w ciepłe dni i z obu dzieci nie powinny korzystać w trakcie deszczu.

Kreatywne zabawki do ogrodu

Małe dzieci uwielbiają naśladować dorosłych i zwykle świetnie się przy tym bawią. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jakie zabawki do ogrodu wybrać, by pobudzić kreatywność Twojej pociechy, to rozważ zakup grilla ogrodowego od Smoby. Jest to zabawka do złudzenia przypominająca prawdziwy grill wraz z akcesoriami i pożywieniem, a wszystkie elementy zostały wykonane z bezpiecznego tworzywa sztucznego. Kolejną ciekawą propozycją będzie bar plażowy z akcesoriami do kuchni oraz stół wodny do łowienia kaczek. Jeśli Twoje dziecko chciałoby Ci pomóc w pracach ogrodowych, to na pewno ucieszy się z zabawkowej kosiarki, która wydaje zabawne dźwięki i posiada wyjmowany pojemnik. Dla małych fanów dzikiego zachodu warto również zamówić domek namiot tippi wykonany z materiału odpornego na zmienne warunki atmosferyczne.

W ogrodzie może się przydać również parasol, a dzieci chętnie będą się bawić zabawkową piłą mechaniczną lub koszykiem piknikowym. Pamiętaj jednak, że zabawki w ogrodzie trzeba regularnie czyścić i wymieniać, jeśli będą niesprawne. Poza tym najlepiej będzie schować wszystkie mniejsze zabawki na noc do zamkniętego pomieszczenia, żeby się nie pogubiły. Do tej czynności możesz zaangażować dzieci, dzięki czemu nauczą się dbać o swoje rzeczy i pomogą Ci utrzymać porządek w ogrodzie.