Loading...

Jaki domofon wybrać?

domofon

Domofon to bardzo przydatne urządzenie, które posiada wiele zalet. Dzięki niemu domownicy mogą poczuć się bezpiecznie, wiedząc, kto udał się do nich w odwiedziny. Sprzęt ten chroni także dom przed niepożądanymi gośćmi. Za jego sprawą istnieje możliwość zadbania o swoją prywatność, a dzięki połączeniu domofonu z furtką w ogrodzeniu można wygodnie ją otwierać. Ponadto producenci często decydują się na nowoczesny design urządzeń, dzięki czemu bez problemu dopasowują się do każdego wnętrza. Należy jedynie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki domofon sprawdzi się najlepiej.

Domofon — jaki wybrać? ACO Poznań

Na rynku można znaleźć szeroki wybór domofonów. Różnią się między sobą wyglądem, sposobem zasilania oraz ceną. Jeżeli nie jesteś pewny, na jakie rozwiązanie się zdecydować, warto zasięgnąć opinii ekspertów. ACO Poznań to firma zajmująca się sprzedażą domofonów, dlatego bardzo chętnie pomoże klientom wybrać najbardziej pasujący egzemplarz.

Standardowy zestaw składa się z panelu zewnętrznego, zapewniającego możliwość komunikacji i informującego sygnałem dźwiękowym o nadchodzących gościach. Drugi element stanowi słuchawka, za pomocą której można skontaktować się z osobą czekającą na zewnątrz.

Domofony posiadają słuchawki przewodowe i bezprzewodowe. W pierwszej sytuacji zwykle ten element umieszcza się na ścianie w mieszkaniu. W przypadku drugiej wersji słuchawkę mocuje się na podstawce.

Najbardziej zaawansowane są natomiast inteligentne domofony. Należy włączyć je do systemu inteligentnego domu, a wtedy przy pomocy specjalnej aplikacji można wpuszczać do mieszkania gości.

Domofon analogowy czy cyfrowy? ACO Poznań

Domofony dzielą się również między sobą ze względu na wykorzystywaną technologię. Najprostsze rozwiązanie to model analogowy, który można spotkać w domach prywatnych oraz bardzo często w blokach mieszkalnych. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Na panelu zewnętrznym znajduje się klawiatura numeryczna – przy jej pomocy wpisuje się numer mieszkania lub kod odblokowujący wejście. Ten model składa się z bramofonu oraz unifonów, których jest zwykle nie więcej niż dwa.

Domofon cyfrowy z kolei korzysta z centralki z dekoderami, co daje możliwość współpracy z większą ilością unifonów. Jest to więc idealne rozwiązanie do domów wielorodzinnych.

Pośrednim rozwiązaniem jest model cyfrowo-analogowy, który zapewnia lepszą jakość, nadaje się jednak głównie do domów jednorodzinnych. Każdy wyżej wymieniony rodzaj daje możliwość otwarcia furtki czy drzwi przy użyciu kodu, klucza bądź specjalnie zaprogramowanej karty magnetycznej.

Domofon — dlaczego warto się na niego zdecydować? ACO Poznań

Domofon jest niezwykle prosty w obsłudze. Do kontaktu z gośćmi wystarczy jedynie posiadanie unifonu, za pomocą którego można kontaktować się z przybyłą osobą. Sam domofon jest raczej tani i prosty w obsłudze. Ponadto takie rozwiązanie jak inteligentny model daje dużo większą wygodę użytkownikowi. Takie urządzenia można nabyć w ACO Poznań. Firma ta od wielu lat podwyższa jakość oferowanych urządzeń, dzięki czemu zapewniają duży poziom bezpieczeństwa domownikom i odznaczają się świetnym działaniem.