Loading...

Instalacje wentylacji przemysłowej

Jesteśmy firmą, która zajmuje się instalacjami odpylania przemysłowego, transportem pneumatycznym ścinków oraz odpadów produkcyjnych, centralnym odkurzaniem, a także instalacjami wentylacyjnymi. Cechuje nas bezkompromisowe podejście do jakości oferowanych przez nas instalacji przemysłowych. Każdy problem, z jakim zwracają się do nas klienci analizujemy indywidualnie oraz dobieramy optymalne rozwiązanie. Ze względu na zrozumienie wymagań, jakie stawiają nam nowoczesne technologie oraz obowiązujące normy środowiskowe i techniczne jesteśmy w stanie zapewnić każdego naszego klienta, iż oferowane przez nas instalacje są nie tylko bezpieczne, ale również niezawodne.

Wentylacja przemysłowa – systemy

Jest to szczególne ważne zagadnienie wtedy gdy przekraczane są najwyższe dopuszczalne stężenia substancji w pomieszczeniu. Wentylacja przemysłowa musi wówczas działać bez zarzutu i bezawaryjnie spełniać swoje zadanie. Wszystko po to, aby w żaden sposób nie narazić pracowników ani maszyn produkcyjnych na zbyt wczesne zużycie się poprzez zapychanie pyłami. Nasza firma zapewnia indywidualne podejście do każdego klienta. Jest to szczególnie ważne podczas doboru rodzaju wentylacji przemysłowej. Ze względu na to, że posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz doskonale znamy oczekiwania naszych klientów, dobierzemy najlepsze wentylacje dostosowane do Twoich potrzeb – ekonomicznie i zgodnie z wszelkimi wymogami.
Naszym klientom oferujemy cztery rozwiązania:

 • Wentylację miejscową. Pozwala ona całkowicie lub częściowo ograniczyć rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń. Poprzez zastosowanie miejscowych odciągów przy stanowiskach pracy ogranicza się ryzyko nabycia chorób układu oddechowego oraz wdychania zanieczyszczeń.
 • Wentylację przemysłową. W odróżnieniu od standardowej wentylacji komfortowej wymaga ona indywidualnej specyfiki produkcji oraz podejścia do potrzeb, a także znacznego doświadczenia w aplikacjach przemysłowych. Nasza firma przez lata wypracowała najbardziej ekonomiczne rozwiązania dotyczące aplikacji.
 • Wentylację strefową. Szczególnie dobrze sprawdzi się ona wszędzie, gdzie możliwość przekroczenia najwyższych dopuszczalnych stężeń jest bardzo wysoka. Montowana jest w strefach, które są najbardziej narażone na zanieczyszczenia. Ten rodzaj wentylacji pozwala na wietrzenie danego obszaru. Jej dodatkowym plusem jest możliwość połączenia jej z wentylacją miejscową.
 • Rekuperację, czyli odzysk ciepła. Jest to wentylacja z odzyskiem ciepła, która pozwala wymienić „zużyte” powietrze na świeże. Jej atut to odzyskiwanie około 90% ciepła ze „starego” powietrza.

Instalacje wentylacji przemysłowej krok po kroku

 • Wykonanie projektu wentylacji
  Jest to pierwszy i najważniejszy krok, który pełni ważką rolę dla przyszłego systemu wentylacji. Projekt musi być bowiem zgodny z obowiązującymi przepisami. Co więcej, nie chodzi tylko o przepisy polskie, ale również o unijne. Na dobrze zaprojektowaną wentylację przemysłową składa się wiele czynników. Aby mogła ona działać dobrze i bez zarzutów należy przede wszystkim wziąć pod uwagę rodzaj zanieczyszczeń, jakie powstają w zakładzie oraz ich ilość. Konieczna jest także wiedza dotycząca ich wytwarzania oraz tego, w jaki sposób dostają się do powietrza. Kolejnymi istotnymi informacjami są gęstość zanieczyszczeń oraz ich temperatura. Na projekcie znajdziesz także źródła ich powstawania.
 • Sprawny oraz kompleksowy montaż systemu wentylacji przemysłowej
  Robimy to szybko, sprawnie i estetycznie.
 • Rozruch wentylacji przemysłowej w zakładzie
  Po zamontowaniu systemu dokonujemy jego rozruchu. Aby sprawdzić, czy wszystko działa tak jak powinno, zajmują się tym nasi pracownicy. Wówczas upewniamy się, że nasze działania wykonane zostały zgodnie z projektem, obowiązującymi normami, a także wymaganiami klienta.
 • Przeszkolenie pracowników danego zakładu przemysłowego
  Jest to niezwykle ważny etap. Każdy pracownik, który na co dzień pracować będzie w zakładzie z zamontowaną przez nas wentylacją musi wiedzieć o niej wszystko. Jest to szczególnie ważne w zakresie bezpieczeństwa oraz zdrowia.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *