Loading...

Dlaczego nie przeprowadzać się w listopadzie?

przeprowadzka

Przesądy na temat różnych wydarzeń, przypadków czy sfer życia są z nami od wieków – nie ominęły również tematu przeprowadzki. Zgodnie z zabobonami, aby ten nowy etap życia był szczęśliwy i bezproblemowy, warto przestrzegać kilku zasad. Jedna z nich głosi, że… nie należy przeprowadzać się w listopadzie! Wiele mitów krąży wokół przeprowadzki – Bytom to natomiast miejsce pracy prawdziwych fachowców, których profesjonalizm skutecznie ochroni nas przed nieszczęściem.

Przesądy wokół tematu przeprowadzki – Bytom i nie tylko

W dobie nauki i rosnącej świadomości społeczeństwa, przesądy wciąż grają niemałą rolę. Choć rzadko kiedy naprawdę w nie wierzymy, wielu z nas chce ich przestrzegać, by poczuć się bezpieczniej w nowej sytuacji, takiej jak przeprowadzka.

Wybór mieszkania jest ważny

Jeden z przesądów dotyczy wyboru nowego lokum – zgodnie z przesądem powinniśmy unikać mieszkań, w których miała miejsce jakaś tragedia. Do nich zaliczają się śmierć, wypadek, włamanie, ale także takie przypadki, jak eksmisja czy rozwód. Wszystko po to, by nie podzielić losu poprzednich lokatorów.

Przeprowadzka? Wyłącznie w wybrane dni

Według przesądów przeprowadzkę warto zaplanować na środę lub sobotę. Wówczas możemy liczyć odpowiednio na wielu gości lub dużo szczęścia. Do pechowych dni na takie przedsięwzięcie zalicza się natomiast niedziela. Zgodnie z kalendarzem katolickim jest to dzień, który należy święcić oraz przeznaczyć go na odpoczynek. Osoba, która mimo wszystko postanowi się przeprowadzić w niedzielę, według zabobonu będzie miała krótkie życie.

Kiedy jeszcze nie można się przeprowadzać?

Oprócz konkretnych dni tygodnia przeprowadzki należy się wystrzegać również w listopadzie. Ten miesiąc uważa się bowiem za pechowy. Jest to także okres smutku ze względu na święto zmarłych, dlatego też uważa się, że listopad to nieodpowiedni czas na podejmowanie tak ważnych decyzji. Osoby planujące przeprowadzkę powinny także wykreślić z kalendarza dzień 29 lutego, jak również wszystkie lata przestępne.

Jak tłuczone szkło i stół przynoszą szczęście domownikom?

Jeśli planujesz realizację przeprowadzki – Bytom i każde inne miasto lub wieś to miejsca, w których warto w nowym lokalu stłuc szklany przedmiot. Ma to na celu zabezpieczenie się przed włamaniem oraz kradzieżą. Okazuje się również, że to, co jako pierwsze wniesiemy do nowego mieszkania, także ma znaczenie. Według przesądu powinien być to stół. Takie działanie ma na celu sprzyjać szczęściu w relacjach rodzinnych. Nie należy natomiast jako pierwszego wnosić łóżka, które symbolizuje lenistwo oraz chorobę.

Co warto umieścić w każdym kącie?

Każdy z nas chciałby żyć w dostatku. Według popularnego przesądu można sobie go zapewnić dzięki położeniu w każdym kącie monety o nominale poniżej 1 zł. Gdzieniegdzie wierzy się również, że powinny być to pieniądze, które małżeństwo zebrało w dniu ślubu.

Jeśli chcesz uniknąć nieszczęśliwej przeprowadzki – Bytom to miejsce, w którym skorzystasz z usług fachowców, którzy swoim profesjonalizmem skutecznie uchronią Cię przed niepowodzeniem.