Loading...

Jak wybrać stół do salonu?

salon

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Pełni on funkcję reprezentacyjną i wypoczynkową. To właśnie w nim przyjmujemy gości, spędzamy czas z bliskimi i relaksujemy się po ciężkim dniu. Aby dobrze spełniał swoje zadania, musi być odpowiednio wyposażony. Elementem, którego nie powinno w nim zabraknąć jest stół. Czym się kierować podczas zakupu tego mebla? Jak wybrać stół do salonu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Jak dobrać stół do salonu?

Stół to dla wielu najważniejszy, centralny element w salonie. To przy nim często gromadzimy spożywamy posiłki, gramy w planszówki czy prowadzimy rozmowy z najbliższymi. Stół w salonie pełni bardzo ważną rolę także podczas spotkań w większym gronie m.in. w trakcie przyjęć, uroczystości czy świąt. Z tego względu odpowiedni dobór tego mebla ma ogromne znaczenie. Zatem, jaki wybrać stół do salonu? Nie da się odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad swoimi indywidualnymi potrzebami, preferencjami i możliwościami finansowymi. Podczas wyboru stołu do salonu należy wziąć pod uwagę nie tylko jego stylistykę, ale również wymiary, kształt oraz materiały i jakość wykonania.

Wymiary stołu do salonu

Jaki stół do salonu wybrać? Przede wszystkim dopasowany pod kątem wymiarów do metrażu wnętrza. Jeśli dysponujesz niewielkim salonem, zrezygnuj z zakupu dużego stołu, który utrudni przemieszczanie się w pomieszczeniu. Jeśli jednak Twój pokój dzienny ma spory metraż, wybierz większy stół, który będzie stanowił centrum wnętrza.

Ogólnie zasada jest taka, że odstęp między krawędziami stołu a ścianą powinien wynosić minimum 1 metr. Dzięki temu goście będą mogli bezproblemowo odsunąć krzesło podczas wstawania.

Kształt stołu do salonu

Kupując stół do salonu powinieneś zwrócić uwagę również na jego kształt. W sprzedaży dostępne są modele prostokątne i okrągłe. Pierwsze z nich uważane są za klasykę i to właśnie one goszczą w większości domów. Nie oznacza to jednak, że modele okrągłe są gorszym wyborem.

Prostokątne stoły doskonale sprawdzają się w salonach na planie wydłużonego prostokąta. Natomiast modele okrągłe świetnie nadają się do wnętrz ze ścianami o zbliżonych długościach. Ponadto stoły okrągłe sprzyjają rozmowom, gdyż siedzący przy nim goście znajdują się w takiej samej odległości od środka tego mebla.

Stół z drewnianymi czy metalowymi nogami?

Zastanawiasz się, jaki stół do salonu kupić? Podczas wyboru weź pod uwagę materiał wykonania nóg tego mebla. W ostatnim czasie rynek podbijają stoły z metalowymi nogami. Prezentują się one nowocześnie i stylowo. Fantastycznie pasują do wnętrz industrialnych, modernistycznych, minimalistycznych i skandynawskich. Natomiast stoły z drewnianymi nogami doceniane są przede wszystkim przez miłośników klasyki. Cechują się uniwersalnością, dlatego doskonale współgrają ze wszystkimi aranżacjami. Zarówno nogi metalowe, jak i drewniane są trwałe i wytrzymałe, dlatego podczas ich wyboru należy kierować się po prostu swoimi preferencjami.

Blat stołu do salonu

Na rynku dostępne są stoły do salonu z blatami wykonanymi z różnorodnych materiałów m.in. szkła, kamienia, betonu i drewna. Różnią się one między sobą przede wszystkim estetyką, trwałością i sposobami pielęgnacji. Najpopularniejsze są stoły z drewnianymi blatami. Wprowadzają one do wnętrza ciepło i świetnie współgrają ze wszystkimi aranżacjami. Ponadto są doceniane za swoją długowieczność.

Gdzie można kupić wysokiej jakości stół do salonu?

Gdy już wiesz, jak wybrać stół do salonu, zapewne zastanawiasz się, gdzie warto kupić ten mebel. Otóż wysokiej jakości stoły znajdziesz na stronie: https://livingroom.pl/. Livingroom posiada w asortymencie solidne i stylowe stoły do salonu w różnorodnych wariantach. W ofercie tej firmy dostępne są modele w wielu wymiarach oraz różnych kształtach. Można w niej znaleźć stoły wykonane w całości z drewna, a także meble łączące drewno z metalem. Wybór jest ogromny, dlatego z pewnością wybierzesz produkt dopasowany do swoich potrzeb, preferencji i możliwości finansowych.