Loading...

5 sposobów na szybkie pakowanie do przeprowadzki

Planujesz przeprowadzkę mieszkania w Warszawie i nie wiesz, od czego zacząć? Pakowanie do przeprowadzki nie jest łatwe. To długotrwały proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania oraz umiejętności organizacyjnych. Warto zacząć pakowanie co najmniej 2 tygodnie przed przeprowadzką. Rozplanowanie tego procesu w czasie pozwoli Ci uniknąć pośpiechu oraz niepotrzebnego stresu. Oto 5 sposobów na szybkie pakowanie do przeprowadzki, które mogą znacząco wpłynąć na jej usprawnienie.

  1. Lista oraz sortowanie rzeczy

Zacznij od uporządkowania przestrzeni oraz zrobienia listy priorytetów. Umieść na niej wszystko, co musisz przygotować przed pakowaniem oraz rozpisz, w jakiej kolejności będziesz pakować poszczególne pomieszczenia. Rozplanuj sobie ten proces w czasie np. jeden pokój na jeden dzień. Gdy będziesz miał już odpowiedni plan, przejdź do sortowania. Proces ten umożliwi Ci uporządkowanie rzeczy według poszczególnych kategorii. Zastanów się, czego już nie potrzebujesz. Nie ma sensu kolekcjonować rzeczy, które już Ci nie służą. Przygotuj osobne kartony na przedmioty oraz ubrania, które chcesz wyrzucić oraz te, które możesz wydać. Stare i niepotrzebne meble możesz sprzedać na serwisach aukcyjnych.

  1. Zbieranie potrzebnych materiałów

Zainwestuj w wytrzymałe kartony o różnej wielkości. Możesz zakupić pudła z tektury falistej, które są zdecydowanie mocniejsze niż te zwykłe. Wykorzystanie starych lub darmowych kartonów z lokalnych sklepów brzmi kusząco, jednak może skutkować uszkodzeniem Twoich rzeczy.  Do zabezpieczenia delikatniejszych przedmiotów zaopatrz się w folię bąbelkową. Będziesz również potrzebować solidnej taśmy, którą zamkniesz pudła oraz zabezpieczysz ich krawędzie. Zamiast upychać rzeczy i ryzykując ich zniszczeniem, wybierz kartony o odpowiedniej wielkości. Do wypełnienia pustych przestrzeni możesz użyć starych gazet, papieru do pakowania albo pianki. Ważne jest, aby nie zostawiać miejsca w pudłach, ponieważ przesuwające się wewnątrz przedmioty mogą łatwo się poobijać.

  1. Pakowanie „pokój po pokoju”

Technika „pokój po pokoju” ułatwi pakowanie do przeprowadzki. Dodatkowo umożliwi szybsze rozpakowanie mebli w Twoim przyszłym domu. Dzięki temu możesz zaplanować, który pokój rozpakować priorytetowo. Pamiętaj, że każde pomieszczenie stanowi inne wyzwanie. Zacznij pakowanie od pokoju, w którym spędzasz najmniej czasu. Zapakuj go za jednym razem i zostaw kartony w pustym pomieszczeniu. Zaplanuj sobie jeden pokój na dzień, dzięki temu będziesz miał wystarczającą ilość czasu na dokładne spakowanie. Zostaw jednak najpotrzebniejsze rzeczy, które będziesz potrzebować do ostatniego dnia przed wyprowadzką oraz pierwszego dnia po przeprowadzce, zapakuj je razem i pozostaw w łatwo dostępnym miejscu.

  1. Dokładny opis kartonów

Poprawne oznaczenie pudeł to jeden z najważniejszych kroków pakowania do przeprowadzki domów Warszawa. Przyporządkuj każdemu pomieszczeniu inny kolor, a następnie opatrz karton etykietą odpowiadającą pokojowi, do którego musi trafić. Następnie opisz pudło nazwą zawartości oraz informacją czy zawiera kruche i delikatne przedmioty podatne na uszkodzenia. Oznaczenie kartonów oszczędzi Ci czasu oraz stresu związanego z czynnością: przeprowadzka mieszkania Warszawa. Gdy kartony trafią do Twojego nowego domu, początkowo umieść je w odpowiednich pomieszczeniach i dopiero wtedy zacznij odpakowywanie.

  1. Korzystanie z ekipy przeprowadzkowej

Jeśli nie chcesz robić wszystkiego sam, skorzystaj z pomocy ekipy przeprowadzkowej. Na rynku jest wiele firm, które zajmą się nie tylko transportem Twoich rzeczy, ale również dostarczą Ci kartony i pomogą w pakowaniu pomieszczeń. Ponadto firma przeprowadzkowa zajmie się załadunkiem oraz rozładunkiem przedmiotów i mebli. Jest to szczególnie wygodne w przypadku większych gabarytów, które ciężko przetransportować samemu. Poza tym, tacy zawodowcy mają doświadczenie w przenoszeniu delikatnych lub wartościowych przedmiotów jak np. antyki. Skorzystanie z pomocy profesjonalistów może być szczególnie przydatne, jeśli jest to Twoja pierwsza przeprowadzka mieszkania w Warszawie.