Loading...

Wynajem samochodu – na co zwrócić uwagę?

Wynajem samochodu jest bardzo ciekawą opcją dla każdego, kto, choć ma prawo jazdy, zwykle z niego na co dzień nie korzysta, gdyż preferuje inne formy transportu. Jest to świetny sposób na wspólny wyjazd ze znajomymi na wakacje, który może się okazać finansowo korzystniejszy niż inne formy podróży. Jednak musisz zdawać sobie sprawę przy wynajmie samochodu, na co uważać i na czym się koncentrować. Warto się temu dokładnie przyjrzeć, aby nie narazić się na kosztowne problemy.

 

Kaucja – czym jest?

 

Pierwszą rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę podczas wynajmu samochodu, jest kaucja, która będzie potrzebna firmie, aby mogła być pewna, że nie straci na wynajmie. W tym przypadku środki na koncie wypożyczającego auto zostają zamrożone do czasu oddania pojazdu na warunkach określonych w umowie. W innym wypadku będzie to źródłem pieniędzy na ewentualne pokrycie kosztów niewywiązania się z umowy.

Dla klienta jest to bardzo ważne, gdyż musi pamiętać o tym, że jego środki powinny być wystarczające na zaplanowanie swoich wakacji również z pewnym odsetkiem zamrożonych pieniędzy. Warto to dokładnie przeliczyć, aby mieć pewność, że dany wyjazd będzie udany. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu?

 

Dodatkowe opłaty – czego można się spodziewać?

 

Jeżeli planujemy wynajem samochodu, na co zwrócić uwagę poza tym? Warto dokładnie przeczytać umowę, którą podpisujemy, gdyż wiele firm nalicza dodatkowe opłaty za wiele pomniejszych, ale jednak często zdarzających się rzeczy. Na przykład może się zdarzyć, że oddanie samochodu do innej filii może łączyć się z naliczeniem dodatkowych kosztów. Często bywa również, że liczba przejechanych kilometrów większa, niż została zaznaczona w umowie, również będzie się wiązać z doliczeniem pewnej kwoty. Dlatego warto wszystko dokładnie sprawdzić, zanim zasiądziemy za kółko.

Oczywiście, trzeba pamiętać, że jakiekolwiek uszkodzenia, a nawet nadmierne zabrudzenie będą się łączyły z dodatkowymi opłatami, więc trzeba pamiętać o zachowaniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa na trasie i nienarażaniu samochodu na niepotrzebne pobrudzenie.

Ubezpieczenie samochodu – co warto wiedzieć?

 

Ubezpieczenie jest całkowicie konieczne, gdyż bez niego możemy ponieść niezwykle wysokie koszty, gdy zostaną zanotowane jakiekolwiek zniszczenia. Warto więc upewnić się, jakie ubezpieczenie dokładnie obowiązuje na dany model. Dobrze też poinformować firmę wynajmującą nam pojazd o tym, gdzie i czy tylko my będziemy prowadzić. Zamiar wymiany kierowcy co kilka godzin może łączyć się ze zmianą ubezpieczenia.

Również wyjazdy za granicę sprawiają, że ubezpieczenie musi zostać skorygowane. Nie ma sensu oszukiwać firmy i próbować zdobyć najtańszą opcję, gdyż w razie wypadku za granicą nie otrzymamy żadnej pomocy, a do tego poniesiemy ogromne koszty związane z daną sytuacją.

Warto dokładnie przyjrzeć się umowie, bo może ona zawierać w sobie elementy, które są nam niepotrzebne, ale zwiększają wysokość ubezpieczenia, jak na przykład fotelik dla dziecka – nawet jeśli go nie mamy. Dobrze też wiedzieć, jak wygląda polityka paliwowa w danej wypożyczalni. Często jest tak, że jeśli nie zwrócimy samochodu z pełnym bakiem, zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami, które pewnie przekroczą cenę samego paliwa.

 

Wynajem samochodu – na co zwracać uwagę w kwestii samochodu?

 

Na co zwracać uwagę przy wynajmie samochodu? Przede wszystkim trzeba dokładnie sprawdzić stal lakieru i blacharki, jak i wszystkich funkcji pojazdu, takich jak klimatyzacja i radio. Warto też spojrzeć na ogólny stan czystości i poprosić o jazdę próbną, aby dokładnie przyjrzeć się, czy nie ma problemów, za które odpowiedzialność potem mogłaby zostać zrzucona na nas, co wiązałoby się z wieloma dodatkowymi kosztami.  Wszystkie uszkodzenia muszą być zapisane w umowie, gdyż w innym wypadku będzie to nasza wina, a tego nikt z nas nie chce.

Szukając miejsca: wypożyczalnia samochodów Zgorzelec, warto zastanowić się nad firmą Car For You, która oferuje różne modele w cenach, które zachęcają wielu klientów. Umowy są przejrzyste i nie ma w nich żadnych ukrytych kosztów, które zaskoczą nas po oddaniu pojazdu. Warto też wiedzieć, że firma ta działa cały rok i przez całą dobę.