Loading...

Wirtualna asystentka – dlaczego warto ją zatrudnić?

Coraz więcej osób decyduje się na odejście z etatu i założenie własnej działalności gospodarczej. Z początku jest to zazwyczaj działalność jednoosobowa – właściciel firmy nie tylko wykonuje usługi, ale także sam zajmuje się kontaktem z klientami, umawianiem terminów, a także reklamą i prowadzeniem firmowej strony internetowej i kont w social mediach. Z czasem, kiedy pojawia się coraz więcej zamówień, czasu na wszystkie pozostałe czynności, które powinny być wykonane, jest coraz mniej. W takim wypadku, aby nie tracić czasu wolnego na sprawy zawodowe, najlepiej zatrudnić wirtualną asystentkę.

Wirtualna asystentka – kto to?

Wirtualna asystentka to osoba, która zdalnie asystuje klientowi przy wykonywaniu wszystkich powierzonych jej zadań: od działalności firmowej, poprzez kontakt z klientem, aż po kwestie prywatne. Osoba taka ma najczęściej pod opieką kilka firm, dla których wykonuje zlecenia. Każda wirtualna asystentka indywidualnie określa zakres usług i wykorzystuje w pracy swoje najlepsze umiejętności.

Zadania wirtualnej asystentki

Odpowiedź na pytanie, co robi wirtualna asystentka, jest prosta: wszystko to, co potrafi i co zleci jej klient. Jej działalność polega przede wszystkim na załatwianiu za niego spraw związanych z działalnością, które zajmują dużo czasu lub są trudne, a ich niewykonanie może wiązać się z utratą zleceń lub pieniędzy. Do takich zadań należy:

 • odbieranie telefonów,
 • ustalanie szczegółów zleceń,
 • umawianie spotkań,
 • wyszukiwanie zleceniodawców,
 • uzupełnianie profili firmowych w social mediach,
 • prowadzenie strony internetowej,
 • dostarczanie potrzebnych dokumentów do urzędów i załatwianie spraw urzędowych,
 • przygotowywanie listy mailingowej,
 • przygotowywanie prezentacji produktów,
 • uzupełnianie firmowego kalendarza.

Wirtualna asystentka może również pomagać klientowi w sferze prywatnej życia. Do zadań, które może wykonać, zalicza się:

 • przypominanie o ważnych datach,
 • pomoc w wyszukiwaniu prezentów dla bliskich,
 • rekomendowanie potrzebnych specjalistów (na przykład lekarzy, mentorów, nauczycieli języka),
 • opieka nad bliskimi.

Dlaczego warto zatrudnić wirtualną asystentkę?

Zatrudnienie wirtualnej asystentki wiąże się ze sporymi korzyściami. Oto niektóre z nich:

Przestaniesz tracić klientów i zlecenia

Osobom, które samodzielnie prowadzą biznes, zdarza się tracić zlecenia i klientów przez nieodebrane telefony lub nieodpisywanie na wiadomości. Dzięki usługom wirtualnej asystentki może się to zmienić – teraz telefon firmowy zawsze zostanie odebrany, a klienci szybko dostaną odpowiedzi na swoje pytania.

Więcej czasu dla siebie i rodziny

Dzięki temu, co robi wirtualna asystentka, możesz zaoszczędzić czas i poświęcić go na spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną. Nikt nie chce przepracować całego życia. Więc jeżeli masz możliwość odciążenia się za stosunkowo niewielkie pieniądze, skorzystaj z niej.

Asystent dostosowany do Twojego tempa i stylu życia

Zatrudnienie wirtualnej asystentki daje Ci możliwość współpracy z osobą, która nie tylko dopasuje się do Twojego stylu życia, ale także poprzez planowanie i wyszukiwanie dla Ciebie najłatwiejszych opcji, będzie ułatwiać Ci wykonywanie codziennych zadań i sprawi, że Twoje codzienne życie będzie prostsze.

Wirtualna asystentka – wady i zalety

Wielką zaletą zatrudnienia wirtualnej asystentki jest jej dyspozycyjność. Praca przez internet nie tylko redukuje ilość czasu poświęconą na dojazdy, ale również racjonalizuje czas pracy. Asystentka tradycyjna wykonuje swoje obowiązki przez określony czas w biurze, nie zawsze mając wtenczas do wykonania różnego rodzaju zadania. Natomiast asystentkę wirtualną można zatrudnić wtedy, kiedy istnieje taka realna potrzeba i w zależności od umowy płacić za wykonane zadania lub określony czas pracy. Takie opcje oferuje firma https://www.brella.pl/.

Wadą zatrudnienia wirtualnej asystentki jest mniejszy kontakt personalny z zatrudnioną osobą, co dla wielu na początku współpracy może utrudniać obdarzenie jej zaufaniem. Jednak niewątpliwie przeważające plusy pokazują, że naprawdę warto ten brak zaufania przełamać i zastanowić się nad zatrudnieniem kogoś takiego.