Loading...

W jaki sposób nauczyciel może poszerzać swoją wiedzę?

nauczyciel

Nauczycielstwo to niezwykle odpowiedzialny zawód. Osoby na tym stanowisku są odpowiedzialne za kształt przyszłego pokolenia, za to, jak będzie w przyszłości wyglądał świat. Każdy pedagog wie, że nie jest to zawód prosty. Wiąże się często ze stresem i innymi negatywnymi emocjami. Zarazem daje jednak wiele satysfakcji i radości z osiągnięć swoich uczniów.

Jak stać się dobrym nauczycielem? Nie należy być osobą autorytarną, a budować nieprzemocową więź z uczniami – tak, by czuli bezpieczeństwo i zaufanie. Z pewnością trzeba także nieustannie się dokształcać z dziedziny, której nauczasz, jak i z tematów związanych z posiadanym zawodem. W jaki sposób poszerzać wiedzę jako nauczyciel?

Jak poszerzać wiedzę, będąc nauczycielem?

Czytanie wartościowych książek

Z pewnością trzeba czytać dużo książek z dziedziny, której się naucza. Ważne, by być na bieżąco z wszelkimi nowinkami. Uczniowie docenią, gdy nauczyciel rzucać będzie różnymi ciekawostkami luźno związanymi z lekcją, ale zachęcającymi do nauki danego przedmiotu. Istotne także jest to, by belfer zdawał sobie sprawę z bieżących wydarzeń – taka osoba często traktowana jest jako autorytet nie tylko w kwestii swojego przedmiotu, ale też spraw publicystycznych. Uczniowie oczekują od niego komentarzy odnośnie aktualnych problemów świata.

Rozległa wiedza posiadana przez nauczyciela buduje jego autorytet, który nie został wzniesiony za sprawą żadnych manipulatorskich technik, lecz autentycznego podziwu i zainteresowania, jakie wykazują wobec niego uczniowie. To, że osoba kształcąca dużo czyta i chwali się często przeczytanymi książkami, bez wątpienia umacnia w uczniach chęć sięgnięcia po polecane tytuły.

Darmowe webinary

Darmowe webinary to doskonały sposób, by zdobywać wiedzę. Nic nie kosztują, a mogą być prawdziwą skarbnicą ciekawych informacji. Prowadzą je często doświadczeni i uznani nauczyciele, dzięki czemu odbiorcy mogą bazować na ich doświadczeniach, wzorować się na nich lub też uczyć się na przytoczonych błędach.

Darmowe webinary składają się często z fascynujących opowieści o nauczycielstwie i zachęcają do praktykowania tego zawodu (mimo niezaprzeczalnych trudów). Webinary to modny, a zarazem skuteczny sposób na poprawę kompetencji. Wybierając ten sposób kształcenia, nic nie ryzykujesz, a możesz tylko zyskać.

Jedną z osób, które prowadzą czasem darmowe webinary, jest Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018. Ten człowiek potrafi zachęcić do zdecydowania się na zawód, który wykonuje. Porusza bardzo ważne problemy związane z własną ścieżką kariery i nie tylko. Promuje nauczycielstwo otwarte, przywiązujące wagę do nauki o emocjach oraz uczuciach. Staroń jest bardzo zainteresowany wszelkimi sprawami dotyczącymi tolerancji czy problemu dyskryminacji w szkołach.

Wideoszkolenia

Wideoszkolenia to sprawdzony sposób, by pogłębić swoją wiedzę jako nauczyciel i podwyższyć swoje kompetencje nauczycielskie. W celu znalezienia ciekawych oraz różnorodnych propozycji, warto wejść na stronę https://edumaster.pl/wideoszkolenia. Znajdziesz tam mnóstwo wideszkoleń w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Takie szkolenia przygotują Cię do awansu zawodowego, poszerzą Twoją wiedzę na temat pracy z tzw. uczniami trudnymi (np. z zespołem Aspergera, autyzmem czy ADHD), pomogą w planowaniu zajęć korekcyjno-kompensacyjnych bądź przygotują do roli nauczyciela wspomagającego. Takie wideoszkolenia odpowiedzą także na pytanie, jak rozmawiać z roszczeniowym rodzicem. Pomogą w zaprowadzeniu odpowiedniej dyscypliny w klasie, wesprą w rozmowie z uczniami na trudne tematy, np. o wojnie. Pozwolą również na pomoc dzieciom w rodzeniu sobie z lękami i sytuacjami kryzysowymi.

Bez wątpienia warto pomyśleć o wideoszkoleniach – wiedza przekazywana za ich pośrednictwem jest naprawdę rzetelna. To łatwy i przyjemny sposób przyswojenia informacji z różnych obszarów związanych z nauczycielstwem.

Podsumowanie

W jaki sposób pogłębiać wiedzę jako nauczyciel? Z pewnością warto czytać dużo książek i dawać tym samym dobry przykład uczniom. Postaw także na darmowe webinary – to nic nie kosztuje, a jest dużym wsparciem w wykonywaniu pracy nauczyciela. Możesz również wypróbować profesjonalne wideoszkolenia, które odpowiedzą na wiele Twoich pytań i przekażą Ci wartościową wiedzę. Dzięki temu otrzymasz możliwość stania się lepszym nauczycielem.