Loading...

Urzadzenia do oczyszczania powietrza – co to takiego?

oczyszczanie powietrza

Zanieczyszczenie powietrza w dzisiejszych czasach to niestety standardowa sytuacja. Dzieje się tak, ponieważ w atmosferze unoszą się miliardy mikroskopijnych cząsteczek pochodzących ze spalania śmieci w gospodarstwach domowych oraz powstających w różnorodnych procesach produkcyjnych w wielkopowierzchniowych fabrykach. Co warto mieć na uwadze, pył wdychany wraz z powietrzem nie tylko znacząco obniża komfort życia, ale również powoduje niebezpieczeństwo dla zdrowia.

Istnieje kilka sposobów na to, aby nieco poprawić czystość powietrza w swoim otoczeniu oraz nie wdychać unoszących się pyłów. Wśród nich coraz popularniejsze stają się specjalne oczyszczacze, które mają za zadanie wyłapywać szkodliwe cząsteczki. Co to takiego i w jaki sposób działają?

Urządzenia do oczyszczania powietrza – co to jest?

Urządzenia do oczyszczania powietrza nazywa się po prostu oczyszczaczami. Tego typu sprzęt ma za zadanie wyłapywać wszelkiego rodzaju pyły, kurz, alergeny, zarodniki grzybów, a także drobnoustroje chorobotwórcze, zanim takie cząsteczki trafią do ludzkich płuc. Oczyszczacz powietrza cechuje się wymienionymi zdolnościami dzięki przemyślanej konstrukcji oraz zastosowaniu różnorodnych filtrów.

W środku urządzenia znajduje się wentylator, który wprawiony w ruch sprawia, że powietrze dostaje się do wnętrza oczyszczacza. Tam przechodzi ono przez kolejne filtry zatrzymujące poszczególne cząsteczki. Co ciekawe, niektóre modele umożliwiają zwiększenie poziomu nawilżenia powietrza, a nawet jego jonizację. Zwłaszcza druga opcja zapewnia jeszcze wyższą skuteczność wybranego oczyszczacza. Na koniec, po wykonaniu pracy przez urządzenie powietrze wraca do pomieszczenia wolne od wszelkich zanieczyszczeń czy drobnoustrojów chorobotwórczych.

Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacze powietrza?

Wśród największych zalet wymienia się dobroczynne działanie oczyszczaczy powietrza w otoczeniu, w którym przebywają alergicy. Tego typu urządzenia świetnie wyłapują kurz, roztocza czy pyłki pochodzenia roślinnego. Dzięki temu osoby borykające się z różnymi uczuleniami wziewnymi, kiedy przebywają w nieustannie oczyszczanym pomieszczeniu, mogą odetchnąć pełną piersią oraz nie muszą męczyć się ze skutkami uciążliwych alergii.

Korzyści w regularnym stosowaniu oczyszczaczy powietrza upatrują również osoby odczuwające negatywne skutki związane z obecnością smogu. W Polsce niestety notuje się wysokie stężenie niebezpiecznych pyłów, co sprawia, że jesteśmy narażeni na ogromne ilości kancerogennych zanieczyszczeń. Co istotne, drobiny bez problemu dostają się również do domów, biur, obiektów użyteczności publicznej czy zakładów pracy. Z tego względu spora liczba osób decyduje się wyposażyć takie miejsca w oczyszczacze powietrza. Urządzenia dedykowane niwelowaniu pyłów będących składową smogu posiadają specjalne filtry – HEPA oraz węglowy. Pierwszy z wymienionych stanowi skuteczną barierę dla cząsteczek.

Niekiedy osoby przebywające w pomieszczeniach wystawionych na działanie klimatyzacji skarżą się na skutki związane ze znacznym obniżeniem wilgotności powietrza. Wśród nich wymienia się suchość skóry oraz oczu, podrażnienie spojówek, drapiący kaszel, duszności, trudności z oddychaniem czy kłopoty z zaśnięciem. W takim przypadku zamiast kupować nawilżacz powietrza zdecydowanie bardziej opłacalną decyzję stanowi zaopatrzenie się w oczyszczacz z funkcją nawilżania.

ActivTek – urządzenia do skutecznego oczyszczania powietrza

Ogrom osób zastanawia się nad wyborem odpowiedniego oczyszczacza powietrza. Kolejne przedsiębiorstwa wypuszczają na rynek nowe produkty, co sprawia, że ten obszar rozwija się w zawrotnym tempie. Z kolei osoby, które chcą zainwestować w dobry oczyszczacz powietrza, spotykają się z tak wielkim asortymentem obejmującym różnorodne urządzenia, że wybór jednego egzemplarza sprawia niemałe trudności.

Jeśli szukasz odpowiedniego urządzenia, postaw na markę ActivTek. Oczyszczacze powietrza tej firmy to wysoce zaawansowane modele, które niezwykle skutecznie wyłapują wszelkie niebezpieczne czy drażniące cząsteczki.