Loading...

Osobisty stylista – zalety

moda

Osobisty stylista, czy też osobista stylistka, bo w tej branży dominują kobiety, to zawód zyskujący na popularność. Sięgamy po stylistki, szczególnie często w dużych miastach, tak jak na przykład Wrocław. Ale czy osobisty stylista we Wrocławiu to dobry pomysł? Na jakie zalety może liczyć osoba, która korzysta z usług osobistego stylisty ze Wrocławiu. Kim w ogóle jest personal shopper?

Kim jest osobisty stylista?

Osobisty stylista to osoba, która zajmuje się głównie dobieraniem nam ubrań. Brzmi to wręcz banalnie. Ale lista bierze pod uwagę wiele czynników związanych z naszą osobą. Naszą posturę ciała, osobowość, zainteresowania, karnacje, urodę i wiele innych cech. Skrótowo opisane zostały cechy stylisty osobistego. Nie należy mylić go z innymi bardzo podobnymi zawodami, jakimi są na przykład: stylista do spraw wizerunku, który bierze pod uwagę także np. gestykulacje ciała swojego klienta, osoby, które stylizują modeli do sesji zdjęciowych lub nawet przedmioty.

Zalety:

Odnalezienie stylu

Pierwszym i najważniejszym argumentem przemawiającym za wyborem stylisty jest znalezienie swojego stylu. Stylistka, biorąc pod uwagę twoje cechy stworzy własny i unikalny styl. Od teraz będziesz co chwilę słyszał/a od ludzi, którzy cię otaczają jak ładnie wyglądasz I gdzie kupiłeś dany ciuch. Twoja pewność siebie wzrośnie. Ciało, umysł i ubrania będą tworzyć jednolitą całość. Stylista we Wrocławiu zadba o twoje prawdziwe ja.

Oszczędność pieniędzy

Drugą chyba najbardziej zaskakującą zaletą fakt, że zatrudniając wydawałoby się drogiego Wrocławskiego stylistę można jeszcze na tym zaoszczędzić, ponieważ nie będziesz kupował niepotrzebnych ci ubrań. Dobrze wiemy jak zakupowe szaleństwo potrafi nas wciągnąć, nie kupujemy przecenionych ubrań z przekreśloną metką. Czasami nawet kupujemy ubrania na siłę, bo przecież nie możemy wyjść z galerii handlowej z pustymi rękoma, jeśli chodziliśmy już po niej 5 godzin, ale nic nie znaleźliśmy. Usprawiedliwiamy się wtedy, mówiąc, że i tak dana bluzka lub sukienka się nam przyda.

Da się temu zaradzić! Gdy idziemy na zakupy z naszą stylistką to na pewno kupimy ciuchy, z których będziemy wiele razy korzystać. Będą wszechstronne i możemy być pewni, że nie będę leżał na dnie szafy więcej niż przez tydzień.

Oszczędność energii

To sprawa wygląda bardzo podobnie jak w poprzednim punkcie, tylko że mówimy o naszej energii. Gdy pójdziemy do sklepu z naszą asystentką do ubioru, to, zamiast godzinami szukać odpowiedniej część naszego outfitu, od razu pójdziemy przymierzać momentalnie wybrane ubrania. Dzięki temu mamy więcej czasu na skupienie się na naszych ważniejszych sprawach, za jednym wyjściem będziemy mieli z głowy wszystkie części garderoby na kolejny sezon, i to jeszcze idealnie do nas dobrane.

Spójność szafy

Wiele osób co drugi ranek mówi, że nie ma w co się ubrać. Chodź z nami wtedy pełne szafy to często nasze ciuchy i akcesoria ze sobą spójne i trudno je połączyć. Co na pomoc przychodzi osoba, która pomoże nam dobierać takie ubrania, które będą bardzo wszechstronne i bardzo łatwo będzie można połączyć z innymi ubraniami.

Współpraca

Stylistki często współpracuję z fryzjerami, wizażystkami. Dzięki nim współpraca nad naszym wyglądem zewnętrznym wchodzi na jeszcze wyższy poziom. Wiele osób marzy, żeby mieć idealnie dopasowane do sylwetki ubrania, które wspomagane przez boską fryzurę specjalnie dobraną do kształtu twarzy i głowy. Twarz to główne centrum zainteresowań wizażystów. Dobra wizażystka, która współpracuje z naszym stylistą potrafi poprawić atrakcyjność naszej twarzy.

Stylizacja bez wychodzenia z domu?

Niektóre stylistki oferują swoje usługi także online. Odpowiadając na kilka pytań i przesyłając parę zdjęć na kolejny dzień możemy otrzymać pełen koszyk ubrań od naszego wrocławskiego stylisty. Jest to świetna opcja dla osób, którym na myśl o pójściu do dusznej i przepełnionej ludźmi galerii robi się niedobrze. Internet dziś umożliwia praktycznie wszytko w wersji online, dlatego warto także z takiej opcji skorzystać.