Loading...

Jakie mieszkanie kupić, by nie stracić?

Kupno mieszkania to naprawdę ważna decyzja – inwestujemy ogromne pieniądze w nieruchomość i koniecznie chcemy, aby zakup był dla nas jak najbardziej opłacalny. Nie warto rzucać się na byle jakie mieszkanie tylko po to, aby je mieć. Zrobienie szczegółowego researchu to całkowita podstawa!

Jakie mieszkanie najlepiej kupić?

Wiele osób zastanawia się początkowo, czy wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego, czy może wtórnego. Jak wiadomo, rynek wtórny jest często bogaty w pięknie urządzone mieszkania, w których zakochujemy się od pierwszego wejrzenia. Mimo wszystko raczej nie warto wybierać tych umieszczonych w starym budownictwie, ponieważ nawet jeśli samo w sobie będzie zachwycające, instalacje i materiały niekoniecznie przetrwają długie lata bezawaryjnie. Jeśli chcemy wybrać mieszkanie wykończone, wówczas warto postawić na nieruchomość w nowym bloku. Trzeba mieć tutaj na uwadze, że za mieszkanie z rynku wtórnego zapłacimy więcej, a przy okazji możemy wydać sporą sumę pieniędzy za dokonanie w nim zmian.

Często najlepszym wyborem jest kupno mieszkania w stanie deweloperskim z rynku pierwotnego. Wówczas nie musimy praktycznie martwić się o kwestie prawne, ponieważ zazwyczaj uzyskujemy pełne prawo własności, co nie jest standardem przy mieszkaniach z rynku wtórnego. Co więcej, otrzymujemy wszystkie informacje na temat wykończenia budynku, samodzielnie decydujemy o ostatecznym wyglądzie i rozkładzie nieruchomości. Takie mieszkania są również tańsze, dzięki czemu zaoszczędzamy pieniądze na remont oraz aranżację pomieszczeń.

Jakie mieszkanie kupić, aby była to dobra inwestycja?

W dzisiejszych czasach nie kupujemy mieszkań tylko po to, aby spędzić w nich całe życie. Gdy jesteśmy młodzi, nie potrzebujemy ogromnej przestrzeni, ale wszystko zmienia się z upływem czas. Decydujemy się w końcu na powiększenie rodziny, zmieniamy poglądy, zaczyna denerwować nas życie w mieście, więc ostatecznie chcemy postawić dom i odciąć się od całego zgiełku. Kupno mieszkania to znakomita inwestycja, ponieważ w przyszłości możemy je wynająć i czerpać z tego niemałe zyski. Mimo wszystko nie każde mieszkanie jest można przeznaczyć dla lokatorów.

Mieszkanie starajmy się wybierać w dobrych lokalizacjach. Jest to korzyść nie tylko dla nas, ale również dla ewentualnych przyszłych najemców. Warto wziąć pod uwagę fakt, że większość osób, które chcą wynająć sobie lokum to studenci, którzy potrzebują dobrego dojazdu na uczelnie oraz do centrum miasta. Jak wiadomo, im bliżej centrum, tym wyższe ceny mieszkań, ale spokojnie możemy znaleźć lokalizację, która jest oddalona od centralnej części miasta, jednak będzie dobrze z nią skomunikowana. Co więcej, mieszkania znajdujące się w dzielnicach atrakcyjnych dla najemców, bardzo szybko drożeją, dzięki czemu zwiększają się koszty wynajmu.

Dotknęliśmy kwestii rynku oraz lokalizacji, a teraz warto zwrócić uwagę na metraż. Statystycznie większość osób chce wynajmować mieszkania niewielkie, zazwyczaj poszukują dwupokojowych nieruchomości, a takie osiągają wielkość do 50 metrów kwadratowych. Większe mieszkania nie są tak atrakcyjne, ponieważ najemcy są świadomi, że wynajmując 4-pokojowe mieszkanie, zazwyczaj będą zmuszeni do zapłacenia dużo wyższej kwoty i ewentualnego poszukiwania współlokatorów. Jeśli kupiliśmy mieszkanie duże, wówczas może warto zastanowić się nad wynajmem pojedynczych pokoi.

Mieszkania nie zawsze chcemy wynajmować, czasem lepszą inwestycją jest sprzedaż i bezpośredni zakup kolejnej nieruchomości za gotówkę. Tutaj również sprawdzi się dobra lokalizacja, gdyż tak jak wcześniej zostało wspomniane, takie obiekty szybko drożeją, więc zyskamy dużo więcej, niż zapłaciliśmy.

Podsumowując, jakie mieszkanie wybrać pod inwestycję? Z rynku pierwotnego, w stanie deweloperskim, znajdujące się w miejscu dobrze skomunikowanym z centrum miasta. Warto przeglądać oferty na stronach internetowych deweloperów, np. http://hb1820.pl/. To właśnie tam dowiemy się wszystkich niezbędnych informacji na temat nieruchomości oraz ocenimy, czy będzie ona odpowiednia i zakup jej się nam opłaci.