Loading...

Jaką lampę UV do dezynfekcji wybrać?

lampa uv

Coraz większa grupa konsumentów dostrzega znaczenie dezynfekcji, a wraz z nią wzrasta popularność takich przyrządów jak lampy UV przeznaczone do tego celu. Czym są, dlaczego warto w nie zainwestować i jakie kryteria wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji zakupowej. Odpowiedź na takie pytania można znaleźć, zapoznając się z treścią poniższego artykułu.

Lampy dezynfekujące UV – do czego służą i jakie są korzyści?

Urządzenie to wewnątrz zawiera specjalny promiennik, który za pomocą promieniowania UV umożliwia pełną dezynfekcję poprzez eliminacje bakterii, wirusów, czy grzybów, a także innego rodzaju zagrożeń mikrobiologicznych, znajdujących się na danym obszarze w powietrzu, a także na powierzchni, które służą do użytku przede wszystkim w zamkniętych pomieszczeniach. Takie działanie lamp dezynfekujących wynika z wykorzystania w nim promieniowania UV-C, które to absorbuje zarówno kwasy nukleinowe, jak i białka. Z racji faktu, że tego rodzaju zakres promieniowania jest również szkodliwy dla organizmu ludzkiego, jak i zwierzęcego w celu skorzystania z urządzenia należy poczekać, aż wyjdą z niego wszystkie osoby, jak również pupile. Odkażanie za pomocą lampy dezynfekującej UV jest pełnym korzyści rozwiązaniem. Przede wszystkim ta metoda wyróżnia się wysokim poziomem skuteczności. Jej innym docenianym przez konsumentów atutem jest szybkość działania urządzenia, co pozwala na uzyskanie we wnętrzach o stosunkowo małej powierzchni pożądanego efektu już po kilkunastu minutach działania sprzętu. Z uwagi na szkodliwość promieniowania UV-C konsumenci mogą mieć wątpliwości co do bezpieczeństwa przeprowadzania dezynfekcji za pomocą tej metody. Na szczęście użytkownicy nie muszą się o te kwestie obawiać, ponieważ lampa zawiera specjalny czujnik ruchu, dzięki któremu sprzęt zostanie uruchomiony dopiero po 30 sekundach od momentu braku jego wykrycia, a także zatrzyma swoją pracę, gdy ktoś przez przypadek wejdzie do pomieszczenia w trakcie pracy lampy bakteriobójczej. Rozwiązanie to można z powodzeniem wykorzystywać w takich branżach jak medyczna, czyli w takich pomieszczeniach, jak sale operacyjne, czy szpitalne, farmaceutyczna, czy laboratoryjna. Z kolei klienci indywidualni w ten sposób chętnie odkażają swoje mieszkanie, czy dom. Bez wątpienia lampy dezynfekcyjne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie warto zadbać o jak najbardziej sterylne warunki.

Jaka lampa do dezynfekcji najlepsza? – wskazówki

„Jaka lampa UV do dezynfekcji będzie najlepszym wyborem?” to pytanie, które bez wątpienia zadaje sobie wiele konsumentów chcących zainwestować w najlepsze możliwe, a zarazem dostosowane do swoich osobistych wymogów rozwiązanie. Skuteczność działania takiego urządzenia stanowi dla wielu konsumentów kluczową kwestię. Z tego względu decydują się oni na zainwestowanie w UV-C w przypadku którego długość fali wynosi ok. 250 nm, co warunkuje niezwykła skuteczność ze względu na m.in. jego właściwości bakteriobójcze. Warto również zainwestować w modele, które zawierają szereg stanowiących przydatne udogodnienia dodatkowe funkcje takie jak m.in. sygnalizator ewentualnego uszkodzenia, sygnalizowanie informacji przypominającej na temat konieczności wymiany promiennika, a także licznik czasu pracy.

Bez wątpienia nie mniej istotnym parametrem jest moc, im silniejsza, tym wydajniejsze działanie urządzenia. Konsument musi podjąć decyzje na temat zakupu jednego z dwóch modeli lamp dezynfekcyjnych UV, czyli przepływowego i bezpośredniego działania. Pierwszy z modeli pozwala przede wszystkim na uzyskanie sterylnego powietrza pozbawionego alergenów, pyłków, a także zarazków. Z kolei drugi z nich świetnie sprawdzi się do pozbycia się szkodliwych mikroorganizmów w szczególności z przedmiotów, jak i wody. W zależności od potrzeb i możliwości konsument może zdecydować się na zakup lampy w trzech podstawowych formach, a mianowicie statywowej, sufitowej, jak również ściennej. Zróżnicowany wybór pozwala zainwestować w model najlepiej dostosowany do potrzeb.