Loading...

Jak rozpromować swoją działalność? Praktyczne porady

promocja

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest prostym zadaniem i wiąże się z wieloma wyzwaniami. Poza świadczeniem konkretnych usług czy sprzedażą towaru należy przede wszystkim w jakiś sposób przyciągnąć klientów. W tym celu przedsiębiorcy stosują różne techniki marketingowe. Jakie z nich warto zastosować we własnej firmie i czym się kierować przy planowaniu reklamy.

Rodzaje promocji – reklama w Internecie

Istnieje wiele rodzajów promocji i warto postawić na zróżnicowane pomysły, dzięki czemu dotrze się do większej liczby potencjalnych klientów. W takim razie czym warto się zainteresować? Na początek powiedzmy więcej o reklamie w Internecie, ponieważ może być bardzo skuteczna. Po pierwsze, można stworzyć wizytówkę Google swojej działalności w Google Maps. Dzięki temu użytkownicy wspomnianej wyszukiwarki będą mogli szybko znaleźć adres placówki przedsiębiorstwa, ale też natknąć się na nie szukając firmy działającej w danej branży (po wpisaniu np. hasła “sklep kolonialny”, wyszukiwarka pokazuje listę pobliskich sklepów kolonialnych wraz z krótkim opisem, dokładną lokalizacją i opiniami klientów). To idealne propozycje dla firm lokalnych oraz tych o ogólnopolskim zasięgu.

Warto wspomnieć także o SEM, czyli wszelkich działaniach wpływających na to, że po wpisaniu konkretnych haseł, to właśnie konkretna firma wyświetla się wysoko w wynikach wyszukiwania – odbywa się to dzięki pracy nad ruchem organicznym SEO oraz płatnym PPC. To bardzo dobre techniki dla firm o ogólnopolskim zasięgu lub wykraczającym poza jedną niewielką miejscowość – czyli dla biznesów działających w średnich i większych miastach. Można również promować się korzystając z mediów społecznościowych – głównie portali Facebook i Instagram, choć ostatnimi czasy coraz większy potencjał marketingowy posiada TikTok.

Rodzaje reklamy – reklama lokalna

Warto zadbać również o widoczność przedsiębiorstwa na rynku lokalnym, zwłaszcza w przypadku biznesów takich, jak i salony kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy stacjonarne czy gabinety medyczne. W tym przypadku raczej nie liczymy na klientów z drugiej strony kraju, ale tych zlokalizowanych jak najbliżej placówki firmy. Co w takim razie warto zrobić?

W dużym mieście warto wyróżnić sam lokal, dlatego tak często można się spotkać z oklejaniem witryn w Krakowie. Należy przy tym zadbać o odpowiednie grafiki i kolorystykę, która powinna nawiązywać do marki. Innymi ciekawymi technikami reklamowymi są plakaty, ulotki czy promocja w lokalnych mediach.

Oklejanie witryn sklepowych – Kraków

Oklejanie witryn sklepowych w Krakowie to pozornie prosta sprawa – wymaga jednak odpowiedniego projektu oraz pomocy fachowców, którzy pomogą również w wyborze materiału okleinowego, przystosowanego do warunków. Można zarówno stworzyć elegancki i minimalistyczny wyróżnik lokalu, ale też widowiskowy pokaz kolorów, który od razu przykuwa uwagę. Wszystko zależy od charakteru działalności przedsiębiorstwa.