Loading...

Jak nauczyć się angielskiego?

język angielski

Oto kilka wskazówek dotyczących nauki angielskiego, które możesz włączyć do swojego codziennego życia, jeśli zastanawiasz się, jak nauczyć się angielskiego.

‍1. Oglądaj seriale po angielsku

Jeśli jesteś miłośnikiem Netflixa, Disney Plus, Amazon Prime czy nawet Youtube’a, czas porzucić dubbingowane filmy, seriale i teledyski. Tak, ponieważ najlepszym sposobem na zapoznanie się z jakimkolwiek językiem jest ciągłe słuchanie go, a co jest lepszym sposobem niż robienie tego podczas cieszenia się dobrym filmem? Tak więc, kiedy oglądasz filmy i seriale, wybierz oglądanie ich w języku angielskim z napisami, a stopniowo zaczniesz identyfikować pewne słowa w tym, co słyszysz.

‍2. Czytaj po angielsku

Jak szybko nauczyć się angielskiego? Czytanie w innym języku to jeden z najlepszych sposobów na odkrywanie nowych słów i poszerzanie słownictwa. Jeśli więc jesteś jednym z tych, którzy czytają w wolnym czasie lub podczas korzystania z transportu publicznego, odważ się wybrać książkę w języku angielskim. Chociaż na początku możesz mieć problemy ze zrozumieniem, nie przestawaj! Zauważysz, jak Twoje słownictwo naturalnie się poszerzy.

3. Wybierz kurs języka angielskiego online

Jest to kolejna efektywna i sprawdzona metoda, jak szybko nauczyć się angielskiego. Żeby skorzystać z kursu języka angielskiego online, nie musisz opuszczać wygodnego fotela w swoim domu. 

‍4. Zapisuj słowa, których nie rozumiesz

Jeśli nie rozumiesz czegoś, co czytasz lub słyszysz, gdy czytasz lub słyszysz coś po angielsku, zapisz słowa na kartce lub w telefonie. Następnie wyznacz jeden dzień w tygodniu, kiedy będziesz badał znaczenie wszystkich tych słów, które zapisałeś. W ten sposób, gdy następnym razem natkniesz się na jedno z nich, będziesz w stanie lepiej je rozpoznać, aż w pełni wejdzie do Twojego słownictwa.

‍5. Nie bój się popełniać błędów

‍Jedną z rzeczy, która najbardziej ogranicza ludzi, jak się nauczyć angielskiego, jeśli chodzi o wykorzystanie angielskiego w praktyce, jest strach przed popełnianiem błędów. Często zdarza się, że nawet osoby, które uczyły się angielskiego przez kilka lat, boją się rozmawiać z native speakerem. Kiedy więc wydaje Ci się, że mówisz źle po angielsku, pomyśl, że jeśli nie będziesz ćwiczyć, nie będziesz w stanie się poprawić, więc zostaw strach za sobą i ucz się na swoich błędach!

‍6. Staraj się myśleć po angielsku

Podczas nauki języka jest to jedno ze zjawisk, które zachodzi z czasem: twój mózg zaczyna myśleć w drugim języku. Tak, im więcej ćwiczysz i im więcej angielskich słów dodajesz do swojego słownictwa, tym bardziej Twój umysł zacznie kojarzyć wszystko, co widzisz, czujesz lub myślisz z językiem, którego się uczysz. A jeśli nie przychodzi Ci to naturalnie, spróbuj zastosować to w praktyce, dzięki czemu uświadomisz sobie, jakich słów brakuje Ci do pełnego wyrażenia siebie.

7. Wyznaczaj sobie codzienne cele

Jeśli chodzi o naukę języka angielskiego czy jakiegokolwiek innego, ważna jest konsekwencja. Pewnie czytałeś o tym w wielu miejscach i prawda jest taka, że to prawda. Dlatego ucząc się języka staraj się stawiać sobie codzienne cele, takie jak słuchanie piosenki po angielsku próbując rozszyfrować tekst lub zapisanie 5 nowych słów, których nie rozumiesz. W ten sposób stopniowo włączysz angielski do swojego codziennego życia, czyniąc go tak naturalnym jak mówienie po polsku.