Loading...

Gdzie wyjechać na krótki urlop?

podróż

Kto powiedział, że na urlop wyjechać można jedynie w wakacje? Europa oferuje nam mnóstwo ciekawych miejsc, które zwiedzić możemy o każdej porze roku. Kilkudniowy city break będzie świetną opcją, aby zapomnieć o problemach codzienności i dostarczyć sobie, i swoim bliskich trochę rozrywki.

City break jest krótkim turystycznym wypadem do dużego miasta. Takie wycieczki pozwalają na poznanie kultury i klimatu panującego w danym miejscu. Ich ogromną zaletą jest fakt, że nie musimy zbytnio martwić się o pogodę, w mieście zawsze znaleźć można coś ciekawego do robienia gdy na dworze zacznie padać deszcz. W dzień możesz odwiedzić ciekawe muzea i galerie sztuki, natomiast wieczorem udać się na koncert lokalnego zespołu w pobliskiej restauracji. Skoro o restauracjach mowa, city break umożliwi Ci poznanie aromatów lokalnej kuchni, jednocześnie dostarczając wiele opcji dla osób niejedzących niektórych produktów. Kolejnym atutem tego typu wyjazdów jest bezproblemowe znalezienie zakwaterowania nawet dzień przed wyjazdem. Jeżeli masz okrojony budżet możesz wynająć pokój w hostelu, natomiast jeśli zależy Ci na lepszych warunkach, na pewno znajdziesz dla siebie idealny pokój w hotelu. Ogromną zaletą city break jest także możliwość łatwego dojazdu do wybranego celu. Duże miasta są dobrze skomunikowane, co eliminuje problem spędzania wielu godzin na drogach czy w pociągu.

Kierunek wycieczki – Ryga

Miastem, które świetnie sprawdzi się do tego typu wycieczki jest Ryga, czyli stolica i jednocześnie największe miasto Łotwy. Możesz dostać się tam samolotem, lot z Warszawy trwa nieco ponad godzinę i jest w naprawdę przystępnych cenach. Wycieczki city break często planowane są na ostatnią chwilę, istnieje więc spora szansa, że uda Ci się zdobyć bilet last minute i polecieć na wycieczkę do Rygi za kilkanaście złotych. Możesz także wybrać opcję podróży pociągiem bądź autobusem, będzie ona jednak zdecydowanie dłuższa i nierzadko będzie wiązała się z koniecznością przesiadek w innych miastach.

Co robić podczas wycieczki do Rygi?

Już sam spacer po starówce Rygi może być niezwykle ekscytujący. Nie bez powodu została ona wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W Rydze przez setki lat mieszkali ludzie wywodzący się z różnych kultur, dzięki czemu spotkać tam można niesamowitą mieszankę różnorodnych budowli. Odwiedzić tam możesz katolicką katedrę św. Jakuba czy protestancką katedrę, w której na rozkaz hetmana Chodkiewicza po bitwie pod Kircholmem w 1605 roku pochowany został szwedzki wódz Andres Lennartsson. Wieża kościoła św. Piotra umożliwia obejrzenie całej stolicy Łotwy z góry. Warto także zatrzymać się przy “Trzech Braciach”, czyli kompleksie trzech średniowiecznych domów wybudowanych w Rydze. Każdy z nich wybudowany został w innych latach, dzięki czemu obok siebie znajdują się budynki reprezentujące różnorodne style architektoniczne. W Rydze warto także skosztować tzw. Czarnego Balsamu – oryginalnej łotewskiej nalewki, której receptura została opracowana w XVIII wieku. W samej Rydze, transport publiczny jest doskonale zorganizowany, bilety na komunikację miejską można nabyć u kierowcy, dzięki czemu z łatwością dostaniesz się w wybrane miejsca w tym mieście.